Головна » 2020 » Серпень » 31

 Питання про те, віддавати дитину до дитячого садка чи ні, чимало сучасних родин вирішують позитивно. Однак, не всі батьки знають, як полегшити й оптимізувати складний період адаптації дитини до нових умов. І не всі батьки зважають на те, що перебіг цього процесу залежить від їхньої позиції.

        Від того, як пройде звикання дошкільника до нових умов, залежить його фізичний і психічний розвиток, подальша життєдіяльність у дитячому садку і родині. На жаль, нерідко цей процес протікає важко і болісно. Дитина може відмовлятися від їжі, сну, спілкування з однолітками й дорослими,  у  неї з'являються небажані звички.

        Негативна емоційна реакція батьків на поведінку дитини в цей період часто ускладнює ситуацію. Не знаючи, як правильно реагувати на дитячі вередування і сльози, як ліпше вчинити, мама з татом не можуть допомогти своєму малюку.

        Для кожної родини гострий період адаптації є індивідуальним. Він може мати різну тривалість. Психологи розрізняють три ймовірні варіанти перебігу цього періоду:

        - легка адаптація - поведінка дитини нормалізується протягом 10-15 днів;

        - адаптація середньої важкості - протягом місяця;

        - важка адаптація - триває від 2 до 6 місяців.

        З рекомендаціями щодо підготовки дитини до умов дошкільного закладу Ви маєте нагоду ознайомитись на сторінці сестри медичної старшої.

        Ми ж зупинимося на прийомах, які полегшують дитині ранкові прощення.

        1. Навчіться прощатися з дитиною швидко. Не затягуйте розставання. Інакше малюк відчує Ваше занепокоєння і йому буде складніше заспокоїтися.

        2. Покладіть малюку до кишені яку-небудь пам'ятну річ, що нагадуватиме про Вас і про те, як сильно Ви його любите.

        3. Ніколи не намагайтеся "вислизнути" непомітно від дитини, якщо хочете, щоб вона довіряла Вам.

        4. Вигадайте забавний ритуал прощання, строго дотримуйтеся його, наприклад, завжди цілуйте дитину в щічку, а потім ніжно потріться носиками, або що-небудь подібне.

        5. Не намагайтеся підкупити дитину, щоб вона залишалася у дитячому садку за нову іграшку.

        6. Чітко дайте дитині зрозуміти, що хоч би які  істерики вона влаштовувала, їй все одно доведеться йти до дитячого садка. Якщо Ви хоч раз піддастеся дитині, надалі Вам буде вже набагато складніше впоратися з її вередуваннями й слізьми.

Переглядів: 216 | Додав: dnzkaterinovskiy | Дата: 31.08.2020

19 серпня 2020 року міська комісії перевірила готовність нашого закладу до роботи в новому 2020/2021 навчальному році. З 1 вересня дошкільний заклад відкриває свої двері для всих малят і чекає своїх ВИХОВАНЦІВ! ЛАСКАВО ПРОСИМО!

        

Переглядів: 246 | Додав: dnzkaterinovskiy | Дата: 31.08.2020